blank
Бязь або ранфорс: битва титанів серед тканин для постільної

При виборі постільної білизни багато звертають увагу перш за все на забарвлення і розміри, але такий підхід не завжди виправдовує себе. Адже головне, що впливає на якість – це тканини для постільної білизни. І серед них найбільшою популярністю користуються бязь і ранфорс. Обидві вони мають чимало спільного, причому навіть досвідчені майстри іноді плутають їх між собою. Але є і ключові відмінності, за якими можна легко визначити, ранфорс або бязь перед вами, і яку тканину варто використовувати в тому чи іншому випадку.

   Почнемо з загального: і бязь, і ранфорс виробляються з натуральногї бавовняної сировини. Вони відмінно пропускають повітря, не викликають алергічної реакції і підходять для пошиття постільної білизни для дітей і дорослих. Також обидві тканини відмінно підходять для фарбування, нанесення набивних малюнків, тому саме з них зазвичай створюють комплекти з яскравими візерунками, насичених і глибоких відтінків.

   А тепер розповімо докладніше, чим же вони відрізняються, і яка тканина для постільної білизни краще?

Особливості ранфорса

   При виготовленні ранфорса бавовну обробляють набагато ретельніше, ніж бязь. Перед тим, як виткати полотно, нитки ранфорса скручують сильніше, за рахунок цього матеріал ранфорс набагато щільніше бязі.

   Ще одна відмінність: плетіння ранфорса – діагональне, в той час, як у бязі воно перпендикулярне. Через це полотно ранфорса має більш гладку структуру.

   Якщо ж говорити про ключові переваги, то вони наступні:

  • Висока щільність, а значить – довговічність і стійкість до термічної обробки.
  • Не сильно мнеться.
  • Легкість догляду та прасування.
  • Довший термін експлуатації.

   Але не варто скидати з рахунків і бязь!

Особливості бязі

   При більш низькій щільності, ніж у ранфорса, бязь відрізняється природною структурою полотна, вона гігроскопічна і добре пропускає повітря. Комплекти з бязі також служитимуть довго, хоча тканина і менш стійка до термічної обробки. Але головний аргумент, чому варто купити бязь для постільної білизни це її ціна. Вона набагато нижче, ніж вартість ранфорса.

   До речі, бязь буває не тільки звичайної, з щільністю ниток 120 г / кв.м. Існує і більш щільний її варіант, який носить назву бязь люкс, але така бязь містить синтетичні волокна. Як і ранфорс вона досягає щільності плетіння 130-142 г / кв.м. Нерідко саме її плутають з ранфорсом, адже принцип плетіння у них теж однаковий, полотняний. Але різниця між цими тканинами істотна.

  • У бязі люкс більш товсті нитки, ніж у ранфорса, і менш скучені: на квадратний сантиметр у звичайній бязі використовується 45 ниток, в бязі люкс – 45-65, а в ранфорса їх може бути від 65 до 80.
  • У ранфорса менше усадка: за стандартами виробництва вона досягає максимум 5%, а у бязі після прання усадка може становити до 7%.
  • Візуально їх теж легко відрізнити: бязь люкс – це матова тканина, іноді навіть з видимим плетінням. А ранфорс має фірмовий лиск, і плетіння тканини на його поверхні не видно, поверхня однорідна і м’якше на дотик.
  • Малюнок на ранфорсі буде точнішим, ніж на бязі люкс через більш щільного плетіння.
  • На дотик ранфорс гладкий, може мати бархатисту поверхню, а всі види бязі мають шорстку текстуру.

   Отже, якщо порівнювати обидві ці тканини, то спільного у них чимало. За показниками щільності і довговічності, безумовно, лідером цієї «битви титанів» буде ранфорс. Але якщо брати до уваги економічну складову, то бязь – це відмінний вибір серед недорогих тканин на постільну білизну.