blank
Фланель: що за тканина, опис, плюси та мінуси

Фланель – це бавовняна тканина з начосом, який може бути як з одного, так і з обох боків. Іноді її називають байка, але це неправильно. Фланель та байка – це дійсно різні тканини. Але так склалося, що з часів СРСР усі пам’ятають назви байковий халат та байкова пелюшка. А шилися вони з фланелі. Тому дуже часто дівчата, які хочуть купити байку для пелюшок, справді хочуть купити фланель, але не знають про це. Виробляють фланелеву тканину за технологією так званого саржевого плетіння: на поверхні полотна утворюється дрібний «рубчик», непомітний для ока. Щоб підвищити теплозахисні властивості фланелі, її поверхні формують начіс. Фланелева тканина відрізняється мінімальною зминальністю, що досягається обробкою тканини спеціальними речовинами.

Трішки історії

Вперше фланелева тканина виникла в Англії в XVII столітті. Перші полотна мали щільну структуру з репсовим або саржевим плетінням, а на лицьовій стороні були пухнасті ворсинки. Матеріал був дуже дорогим, і йому приписувалися цілющі властивості. Дуже часто він фарбувався у червоний колір.

До кінця XVIII століття фланель почала виготовлятися за новою технологією, що дозволило значно здешевити її. З цього часу використовувалося для виготовлення полотняне плетіння. Із входом у моду англійського стилю популярність набула фланель із вовни. Навіть сьогодні вовняні костюми з цього матеріалу вважаються ознакою аристократизму та елегантності.

Опис тканини

Фланель виготовляється з товстих ниток, що з’єднуються між собою полотняним способом. Незважаючи на простоту плетіння, воно виходить міцним та зазори між нитками відсутні.

Відмінною рисою фланелі вважається наявність м’якого ворсу, рівномірно розподіленого по всій поверхні. Ворсинки можуть розташовуватися тільки на лицьовій поверхні або одночасно на обох сторонах.

Переваги і недоліки

У перекладі з англійської «flannel» перекладається як догоджати. Багато хто любить тканину за комфортні відчуття при її дотику зі шкірою. Широке застосування фланелі обумовлено особливим складом та структурою полотна. Особливими властивостями тканини вважається:

  • Довго зберігає тепло,
  • Добре і швидко вбирає вологу,
  • Повітропроникна,
  • Дуже міцна,
  • Відмінно зберігає стійкість кольору.

Довговічність і міцність матеріалу надає особливе плетіння ниток, яке забезпечує стійкість до вигинів, розтягування та стирання.

Недоліками фланелі вважається утворення з часом катишків та витирання. Високий показник гігроскопічності призводить до довгого висихання тканини після прання. Пролиту рідину можна миттєво прибрати за допомогою фланелевої ганчірки, тому що при контакті матеріалу з водою відбувається миттєве вбирання. Неістотним мінусом вважається усадка фланелі під час прання.

Види фланелевої тканини

Сьогодні є великий асортимент фланелі. Чисту вовну виробники використовують досить рідко і найчастіше до складу додатково додаються синтетичні волокна. У деяких полотнах може бути додана віскоза, кількість якої не перевищує 20%. Деякі виробники додають до складу тканин синтетичні компоненти. Наша компанія пропонує фланель з натуральної бавовни, така тканина не викликає алергічних реакцій і абсолютно безпечна.

Основні види фланелі:

  • сувора – невибілений матеріал щільної структури, що часто використовується для обклеювання молоточків музичного інструменту;
  • вибілена — м’яке полотно, що використовується для пошиття постільних речей та одягу для немовлят;
  • білоземельна – біла тканина з малюнком;
  • гладкофарбована – однотонне полотно, що широко використовується для потреб технічного характеру;
  • халатна – матеріал високої міцності та зносостійкості, з одностороннім або двостороннім начісуванням і різноманітним малюнком.

Сьогодні використовують дві технології нанесення малюнка. При першому способі тканина плететься з вже пофарбованих волокон, тому малюнок, що отримується, відмінно видно з виворітного і лицьового боку. При другому способі малюнок виходить шляхом набивання на тканину, малюнок при цьому видно з лицьового боку. Візерунок при нанесенні на тканину виходить яскравим, але в процесі експлуатації швидко втрачає первісний вигляд.

Пошиття виробів із фланелі

Фланель сьогодні широко використовується для пошиття наступних виробів:

  • одяг для повсякденного та домашнього носіння;
  • для костюмів використовується напіввовняна тканина з добавками синтетики та віскози;
  • сорочкова фланель широко використовується для пошиття чоловічих та жіночих сорочок;
  • з бавовняного матеріалу виготовляються халати, піжами, одяг для дітей;
  • фланельова постільна білизна;
  • одяг та пелюшки для новонароджених.

Бавовняна фланель випускається виробниками з нанесенням найрізноманітніших малюнків та візерунків, тому часто використовується для пошиття дитячих виробів, піжам та одягу для дому. Вибір цього матеріалу для дитячих виробів пов’язаний з тим, що він не викликає подразнень та створює приємні відчуття при контакті зі шкірою. Як тканина для пелюшок та дитячої білизни рекомендується вибирати набивну фланель. На такому матеріалі фарба присутня тільки з одного лицьового боку, а зсередини відсутня, тому не відбувається дотику пігменту барвника зі шкірою малюка.

 

Прання та прасування

При першому пранні виробу з фланелі необхідно вивчити його етикетку, на якій вказується склад та особливості догляду. Часто до бавовни додається віскоза або синтетика, що вимагають певних температур при пранні та прасуванні. Бавовняна фланель відмінно переносить різні режими прання машини, але для кращого збереження ворсинок рекомендується речі попередньо замочити. Для підвищення м’якості виробу рекомендується робити замочування у воді з гліцерином із розрахунку 1 ст. л. на 10 л води. Для прасування повинні вибиратися помірні температури нагріву праски.

Вовняний матеріал рекомендується прати у теплій воді та використовувати тільки м’які препарати. Таку тканину перуть при температурі 30-40 °C. При полосканні можна додавати незначну кількість оцту. Не можна сушити такі вироби на батареї або розташовувати в місці потрапляння прямих сонячних променів. Прасують тільки через вологу марлю або тонку тканину. Фланелеві вироби можна обробляти відпарювачем.

Постільні предмети з фланелі безпосередньо перед пранням необхідно вивернути навиворіт. Якщо на виробах є блискавки або гудзики, рекомендується застебнути їх. При першому пранні рекомендується використовувати прохолодну воду.

Вироби з будь-якого виду фланелі не можна піддавати впливу відбілювачів хлору, оскільки це призводить до руйнування структури волокон. Не можна при пранні терти поверхню матеріалу, інакше відбуватиметься витирання або скочування ворсистого шару.

В інтернет магазині тканин “So-Good” можна купити фланель з натуральним складом 100% бавовна, шириною 240 см, щільністю 160 г/м2 високої якості та відмінною структурою плетіння турецького виробництва в наявності та на замовлення за найнижчими цінами. Працюємо безпосередньо з найбільшими фабриками Туреччини, без посередників.

І звичайно ж зверніть увагу на інші тканини преміум класу за такими ж вигідними цінами!